Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Kapat
Sepetim

Alia Sultan Mardin Dibek Kahvesi 250 g

Ürün Kodu : ALIA.0002
142,00 TL
Daha Fazla Alia Sultan
Daha Fazla Geleneksel Kahveler
İlişkili Ürünler
Beğen

Tükendi

Gelince Haber Ver
Listeye Ekle Yorum Yap Fiyat Alarmı

Alia Sultan Mardin Dibek Kahvesi 250 g Paket - Otantik ve Geleneksel Zengin Lezzet - Salep, Türk Kahvesi ve Mahlep Olmak Üzere 6 Farklı Bileşen İçerikli


DİBEK KAHVESİ: 
Dibek Kahvesi, kavrulmuş kahve çekirdeklerinin dibekte taşında dövülmesi ve yumuşak tadlı çeşitli baharatların karıştırılması ile oluşur. Dibek, taş veya tahtadan yapılmış büyük bir sarımsak döveci gibidir ve genellikle tahıl ve benzerlerini öğütmek için kullanılır.

FARKLI MALZEME: Alia Sultan Dibek Kahvesi, Türk kahvesi, menengiç ve kakule gibi farklı malzemeden oluşmaktadır. Ürünümüz hiçbir katkı maddesi içermez,  ve Türk kahvesinden oluşur.

SÜTLÜ KAHVE GİBİ LEZZETLİ: Dibek kahvesi geleneksel Türk kahvesinden farklıdır. Örneğin Türk kahvesinin rengi koyu iken dibek kahvesinin rengi daha açıktır. Kahve taneleri Türk kahvesi kadar ince değildir. Dibek kahvesi daha iri tanelidir. Tadına gelince, Türk kahvesi kadar yoğun değil, sütlü kahvenin tadına benzer.

HAZIRLANIŞI: Bir kahve fincanı su veya sütü (8 cl) bir cezveye dökün. Bir tatlı kaşığı kahve ekleyin. İsteğe bağlı olarak şeker ekleyin ve iyice karıştırın. Cezveyi kısık ateşte köpürene kadar ısıtın. Köpürdükten sonra bardağınıza dökün.

VEJETARYENLER İÇİN UYGUN: Sadece menengiç ve kahve kremasından oluşan ürünümüzü tüm vejetaryenler keyifle tüketebilirler.

Dibek kahvesi, özenle seçilmiş otların Türk kahvesi ile karıştırılıp dibek (harç) içinde dövülmesiyle elde edilen bir kahve türüdür. Dibek, harç, taş veya tahtadan yapılmış büyük bir sarımsak döveci gibidir ve genellikle tahıl ve benzerlerini öğütmek için kullanılır. Alia Sultan Dibek Kahvesi, Türk kahvesi, menengiç, kakule, krema, salep ve mahlep olmak üzere 6 farklı malzemeden oluşmaktadır.  Dibek kahvesi geleneksel Türk kahvesinden farklıdır. Örneğin, Türk kahvesinin rengi koyu iken dibek kahvesinin rengi daha açıktır. Kahve taneleri Türk kahvesi kadar ince değildir. Dibek kahvesi daha iri tanelidir. Tadına gelince, Dibek kahvesi Türk kahvesi kadar yoğun değildir, tadı sütlü kahvenin tadına benzetilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.